Kitapları

Masal, hikâye, tiyatro metinleriyle harmanlanmış, Kocaeli’nin özelliklerinden yola çıkılmış zevkle ve heyecanla okunacak bir kitap.

-Bu kitapta altı öykü, bir de tiyatro oyunu yer almaktadır. 111 sayfadan oluşmaktadır.

40 TL

Birbirinden komik, eğlenceli ve düşündüren 75 fıkra.

25 TL

HEM EĞLENMEK, HEM ÖĞRENMEK İÇİN

100 BİLMECE VE 15 BULMACA

25 TL

Kocaeli kitap fuarında çocuklarla buluştuğumda bana defalarca: “Neden bilmece ve fıkra kitaplarınız yok? Sizin öykü kitaplarınızı severek okuyoruz. Biz eğlenmek de istiyoruz. Lütfen bu kitapları da hazırlayın,” dedikleri için pandemi döneminde yukarıdaki iki kitabı hazırladım. Gerçekten bu tür kitaplar çocukları eğlendirirken düşündürüyor. Düşünmenin ve irdelemenin eğitimdeki yeri tartışılmaz.

Gençler için sadeleştirilmiş ve düzenlenmiş Nutuk, aynı zamanda Ulu Önder Atatürk’ün hayatındaki en önemli kesitleri içeriyor.

Atatürk sevgisi ve İlkelerini çocuklarımıza anlatma görevinin öğretmenlere düştüğüne inanıyorum. Ağaç yaş iken eğilir.

Nutuk, her gencin başucu kitabı olmalı.

50 TL

Atatürk’ün hayatı ve Kurtuluş Savaşı Destanı çocuklar için hazırlandı.

Bu kitabı ilkokul çocuklarının Atatürk’ü anlamaları; onun halkımız ve vatanımız için yaptıklarını öğrenmeleri gerektiğine inandığım için hazırladım. Atatürk bu vatanı ve Cumhuriyeti gençlere emanet etmişti. Çünkü çocuklar geleceğimizdir. Her Türk çocuğunun bu konuda sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Bir öğretmen olarak bu kitapları velilerin de okumasını öneriyorum.

30TL

ALYA SERİSİ

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN HAZIRLANAN BU KİTAPLAR SAMİMİ BİR DİLLE YAZILMIŞ, KİTAPLARDA ÇOCUKLARIN ÖRNEK ALACAĞI KONULAR İŞLENMİŞTİR.

Öykülerimde çocuklara mücadele etme, hayallerinin peşinden gitme ve erdemli olma konusunda hatırlatmalar yaparak, bu davranışların kişiye neler katabileceğini göstermek istedim. Otuz beş yıl ilköğretim okullarında yaptığım öğretmenlik ve beş yıl da ÇYDD’nin yaz okullarında yaptığım koordinatörlük görevim süresince çocukların ruh hallerini gözlemleme fırsatı bulan biri olarak öykülerimi bu hassasiyetle inşa ettim. Her öykümde çocuklar; sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma, iletişim kurma örnekleriyle buluşacaklar. Bu değerlerin önemini kavrayan çocuğun hem mutlu hem de başarılı olacağına inancım büyük. Çocuklara kendini ifade edebilme yeteneğini kazandırmanın aile bireyleriyle ve öğretmenle ilgili olduğunu düşünüyorum.

Adet: 20 TL Set: 50 TL

YİĞİT SERİSİ

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ İÇİN HAZIRLANAN BU KİTAPLAR YİĞİT’İN OKULDA VE EVDE YAŞADIĞI MACERA DOLU 16 HİKÂYEYLE BULUŞTURUYOR SİZLERİ.

Yiğit kitaplarını da Alya kitapları gibi aynı amaçları güderek yazdım. Çocukların erdemli olmakla ilgili değerleri kazanmaları benim en çok üzerinde durduğum noktaydı. Ayrıca pandemi öncesi “Neden Kitap Okumalıyız” konusunda söyleşi yapmam için davet edildiğim okullarda öğretmenlerin kitaplarımı beğenmeleri ve öğrencileri için imzalatmaları beni sonsuz sevindirmiştir.

Adet: 20 TL Set: 50 TL

Hem çocukların hem de yetişkinlerin soluksuz okuyabileceği Malatya’da geçen, gerçek bir hayatın anlatıldığı sade, etkileyici bir roman.

Bu Kitabı rahmetli Annem Münevver ve Babam Faik Delibaş’a ithafen yazdım. Bu birinci ciltte 1930’lı yılların Malatya’sında onların küçüklüklerini ve verdikleri mücadeleyi anlattım. İkinci cildinin tasarımını da bitirdim. Üç cilt olarak düşünüyorum. Nutuk’tan sonra en çok severek yazdığım kitaptır Yumaklaşan Yaşam…

(Bu romanın 2. ve 3. cildi de hazırlanmaktadır.)

40 TL

Gençlerin kendinden birçok şey bulabileceği 16 öyküden oluşan bir kitap…

İnsanlar bir araya geldiğinde yazmayla ilgili konu açıldığında; “Ben yazmaya başlasam benim hayatım roman olur,” derler de bir türlü yazmaya yanaşmazlar. Yazmak zor gelir onlara. Toplumumuzda hayatını yazanlar var fakat azınlıkta. Herkes hayatını kaleme alabilir.

Bu kitabı okuyan her genç “Ben de yaşamımı kaleme almalıyım.” heyecanına kapılacak.

25 TL

anılarımın sırlarıyla/ kapandığım gün eve/ bir ses her ilmikte/

anne yadigarı kilime/ kilitlendi gözlerim

70 şiirden oluşan, her yaş grubuna hitap eden bu şiir kitabıyla duygu seli yaşarken bazen de hakkını arayan birinin isyanına tanık olacaksınız.

Usta şair aynı zamanda Tarih ve Felsefe öğretmeni olan, yıllarca şiir severlere dize oluşturma tekniklerini anlatan, kitabımın yayın yönetmeni olan Şener Aksu’ya minnettarım. Derslerinden çok şey öğrendim. Kendimizi geliştirmek istiyorsak dize oluşturma tekniklerini öğrenmeniz gerekir. Şiirde çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemleri vardır. Ben halen çırağım.

40 TL

17 anıdan oluşan anılar demeti.

Bu kitaba öncelikle kendimi tanıtarak başladım. Küçüklüğümde, gençliğimde, orta yaşlarda yaşadığım olayları ve öğretmenlik yaptığım yıllarda bende iz bırakan öğrencilerimi anlatan yaşanmışlıklardan bir demet sundum. İçine anı, mektup, biyografi vb. yazı türlerinden de serpiştirdim. Bu kitabı okuyan yetişkinlerin ellerine kalem alıp anılarını yazmaya başlayacaklarına inanıyorum.

25 TL

İlkokul öğrencileri için hazırlanan bu kitap 4 sevimli masaldan oluşuyor.

Haksızlığa uğrayan veya bir olumsuzlukla karşılaşan çocukların mutlaka bu yaşadıklarını büyükleriyle paylaşmaları; büyüklerin de çocuklarını dinlemeleri, sorunları aşmada onlara destek vermelerinin önemi üzerinde durdum. Yaşanılanlardan ders almak gerektiğini hatırlattım. Ayrıca hayvanlarla haşır neşir olmanın, onlarla empati yapmanın çocuklar üzerinde olumlu etkileri olacağını düşünüyorum.

20 TL

Kitap dört öyküden oluşmaktadır.

Bu öykülerde ilkokul öğrencilerinin okulda ve evde yaşadıkları olaylara, çatışmalara ve mücadelelerine yer verdim. Yalan söylemenin bir insan üzerinde yaratacağı olumsuzlukları, karşısındaki kişiyi anlamadan ve dinlemeden şiddete başvurmanın geri dönüşü olmayan pişmanlıklara yol açacağını işledim. Aileler arasındaki ekonomik eşitsizliğin de çocuklar arasında çatışmalara yol açabileceği gerçeğini örnekledim. Öğretmenler ile ebeveynlerin olayların neresinde yer almaları gerektiğinin üzerinde durdum. İlgisiz ailelerin çocuğun ruh halinde yaratacağı olumsuzluklara değindim.

20 TL

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin okul yaşamlarından yola çıkarak hazırlanmış umut aşılayan 7 öykü.

Bu öyküleri “Başarının başlangıcında umudu yitirmemek var.” sözünü çocuklara hatırlatmak için yazdım. Çünkü bu öykülerin hepsi hayatın içinden. Arkadaş seçmenin önemini de Herkes Kaderini Kendi Çizer öyküsünde vurguladım. Unutulmayan Yavru öyküsünde ise “Ev alma komşu al” atasözünü işlemeye çalıştım.

25 TL

%d blogcu bunu beğendi: